Üç gün sürecek olan Ramazan Bayramına artık saatler kaldı. Hafta sonu ile birlikte bayram tatilinin başladığına dikkat çeken Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kadir Ağır, bayramı şehir dışında geçirecek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Bayramın gözyaşı içinde geçmemmesini isteyen oda Başkanı Ağır, sürücülere de dikkatli olmaları konusunda çağrıda bulundu.

Özellikle aşırı hızdan kaçınılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Kadir Ağır "Bayramlar, hüzünleri, acıları, matemleri değil, mutluluk ve sevinçleri paylaştığımız günlerdir. Bayramda trafik kazaları yüzünden yasa bürünüp, matemleri değil sevinçleri yaşamalıyız. Lütfen, kurallara uyun, aşırı sürat yaparak trafik canavarı olmayın. Canınız, canlarımız yanmasın.” dedi.

Meteoroloji uyardı: Eskişehir'e yağış geri dönüyor Meteoroloji uyardı: Eskişehir'e yağış geri dönüyor

Ağır "Ülkemizdeki trafik kazalarının büyük çoğunluğu aşırı hız ve hatalı sollama nedeniyle gerçekleşiyor. Bayram coşkusuyla dalgın, yorgun ve uykusuz araç kullanmak, aşırı hız ve bozuk yollardaki dikkatsizlik de kazaları artırıyor. Sürücülerimiz, yoğunlaşan bayram trafiğinde her zamankinden daha fazla dikkatli araç kullanmalı, yol yapım ve onarım çalışmalarına dikkat etmeli. Bilinmelidir ki, en iyi sürücü, hız yapan değil, kaza yapmayandır. Bilinçli sürücü, trafikte sıkışan meslektaşına yol verir, yol gösterir, alkollü ve yorgun araç kullanmaz, kural ihlali yapmaz" şeklinde konuştu.