Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi yönetiminde bulunan Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, üst üste dört kez yönetim kurulu toplantısına katılmadığı gerekçesiyle yönetim kurulundan çıkarıldığını, ancak Bakanlığın kendisini haklı bulduğunu ve görevine iadesine karar verildiğini söyledi.

Eskişehir'deki hayvan barınağında dehşet görüntüler Eskişehir'deki hayvan barınağında dehşet görüntüler

Kararda şu ifadelere yer verildi;

“Kooperatif Yönetim Kurulu üyesi olan Mehmet Çiçek, kooperatif yönetim kurulundan 18 Mayıs 2022 tarihli yönetim kurulun kararıyla çıkartılması işleminde ise, adı geçene yapılan çağrının ispat edilebilir bir yöntem ile gerçekleştirilmemiş olduğu, sadece sözlü bir çağrıya istinaden toplantıya katılmama gerekçesi ile işlem tesis edildiği, tesis edilen işlemdeki iradeye aykırı olarak ise 1 Haziran 2022 tarihinde Mehmet Çiçek’in hesabına huzur hakkının yatırıldığı, Mehmet Çiçek’in ise yazılı yada sözlü herhangi bir toplantı çağrısının tarafına ulaşmadığını belirttiği anlaşıldığından çağrının yapılıp yapılmadığına dair bir ihtilafın ortaya çıktığı anlaşılmıştır”  

Yaşanan gelişmelerle ilgili konuşan Çiçek, “Eskişehir Esnaf Kefalet’te 4 kez toplantıya gelmedin diyerek yönetim kurulu kararıyla 18 Mayıs’da beni görevden düşürdüler. Biz hakkımızı arayarak, ilgili yerlere yazımızı yazdık. Tekrar onlar inceleme yaptılar ve haksız yere görevden alındığımı belirterek,  geri görevimizi tebliğ etti Bakanlık. Hakkımızı aradıkları için hepsine çok teşekkür ediyorum. Kimsenin babasının malı değildir bu görevler, biz seçimle geldik seçimle gideriz. Hak adalet yerini buldu” dedi.