Bayramı şehir dışında geçirecekler tren garı ve otogara akın etti. Trenler dolarken otobüslerde de boş yer sıkıntısı yaşanıyor.

Ramazan bayramına artık sayılı saatler kaldı.Üç gün sürecek olan bayram tatili  öncesi şehirlerarası yolcu terminali başta olmak üzere garda hareketli saatler yaşanıyor. Bayramı şehir dışında geçirmek için gerekli hazırlıklarını tamamlayanlar, uzun süreden beri sessizliğin hakim olduğu ulaşım merkezlerine canlılık kazandırdı. İstanbul-Eskişehir-Ankara ve Konya yönüne Yüksek Hızlı Trenlerde yer bulmak imkansız hale gelirken otogarda da durumun aynı olduğu öğrenildi.

Eskişehir'de ekmeğe zam geldi! İşte yeni fiyat Eskişehir'de ekmeğe zam geldi! İşte yeni fiyat

Bayram öncesi biletlerin erken satın alındığına dikkat çeken firma yetkilisi Ramis Balkan, sürekli yükselen akaryakıt fiyatından dert yandı. Bilet fiyatlarına zam yapmakta mecbur kaldıklarına dikkat çeken Balkan "Umudumuz bayram öncesi gelecek yolcularda. Pandemi ile birlikte yaşadığımız sıkıntı yüzünden birçok yazıhanenin kapısına kilit vuruldu. Araçlarımız boş gelip boş gidiyordu. Eskiden insanlarımız gezmeye şehir görmeye gidiyordu. Şimdi ise mecbur kalınca otobüse biniyor." dedi.