Eskişehir'de Trendyol Express kuryelerinin kontak kapatma eylemi sona erdi. Çalışanlar yüzde 38,8 zam sonrası firma ile anlaşma sağladı.

Eskişehir'de Trendyol Express kuryeleri, zorlaşan çalışma koşullarına karşı yapılan yüzde 11'lik zamma tepki göstermek için kontak kapatmıştı. Grup adına konuşan Cem Kavruk ""Biz Trendyol Express kargo taşıyıcıları olarak ekonomik kriz sürecinde her geçen gün yakıttan temel yaşam ihtiyaçlarına kadar artan zamlar ve zorlaşan çalışma koşullarına karşılık olarak şirketin bizlere dayattığı sözde zamma karşı bu gün buradayız ve iş durduruyoruz. Her geçen gün ağırlaşan ekonomik krizin yükü biz emekçilerin omuzlarına bırakılıyor. Son 1 yıl içerisinde sadece akaryakıta gelen zam yüzde 250 iken bir kargo çalışanın sadece yakıt gideri aylık 2 bin 500 ile 3 bin TL arasında değişmektedir. Bunun yanı sıra Vergi ve harçlara yüzde 36’lık, araç ve araç parçalarına yüzde 100'e varan zam yapılmıştır. Her yeni güne zamlarla uyanırken tüm bunlar düşünüldüğünde bir kargo çalışanının bu şartlar altında geçimini sağlaması mümkün değildir" demişti.

Eskişehir'de yükselen maliyetler üretimi düşürdü Eskişehir'de yükselen maliyetler üretimi düşürdü

Firma ile kuryeler arasında yapılan görüşmeler sonrası kriz tatlıya bağlandı. Eskişehir Ekspres'in edindiği bilgiye göre kurye ile Trendyol arasında yüzde 38,8 oranında zam anlaşması sağlandı. 

Kavruk "Yüzde 11’lik zammı bize dayatanlara mücadelemizle karşı koyduk, yüzde 38.8 zam aldık. Tüm Trendyol çalışanı kardeşlerimize hayırlı, tüm işçi ve emekçilere örnek olsun" dedi.