Kurban Bayramı tatili için Eskişehir’e gelecek olan tur otobüsleri için Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı bölgesinde trafik güzergahında düzenlemeye gitti. 

Eskişehir Valisi Aksoy'un eşi Hülya Aksoy binlerce kadının hayatına dokundu Eskişehir Valisi Aksoy'un eşi Hülya Aksoy binlerce kadının hayatına dokundu

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Alaaddin Parkı'nda gerçekleştirdiğimiz trafik akışı düzenleme çalışmaları sonrasında tur otobüslerimizin otopark güzergahında değişiklik yaşanmıştır. Bu kapsamda Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ve Odunpazarı Modern Müze önünde yolcu indiren tur otobüslerimizin Atatürk Lisesi-Cumhuriyet Bulvarı-Hicri Sezen Caddesi güzergahını takip ederek, Odunpazarı Bölgesi'ne gelmesi, sonrasında da Şube Sokak-Kocatepe Sokak-Devetepesi Sokak güzergahını takip ederek ücretsiz tur otobüsü otoparkımızda bekleme yapması gerekmektedir. Belediyemizce belirtilen güzergahta ‘Tur Otobüsleri Park Yeri’ tabelaları yerleştirilmiş olup, şoförlerimizin bu yönlendirmeleri takip etmeleri önemle rica olunur.” ifadelerine yer verdi.  

Ayrıca Tarihi Odunpazarı Bölgesi'ni ortadan ikiye bölen ve araç trafiğine kapalı olan Kemal Zeytinoğlu Caddesi arife günü ve bayramın birinci günü araç trafiğine açık olacaktır.