Eskişehir Teknik Üniversitesi Hasan Polatkan Havalimanı’nın 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla yıl içerisinde hizmet verdiği toplam yolcu sayısı 107.000’i aştı. Hasan Polatkan Havalimanı bir dönem kapatılacak olması ile gündemdeydi.

Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada havalimanında aynı periyotta gerçekleşen uçuş sayısı ise bin 4 olarak kaydedilmiş olup aynı zamanda 3770 eğitim uçuşu da yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Yılın ilk 10 ayı esas alınarak elde edilen veriler kapsamında yolcu sayıları; Covid-19 öncesi 2019 yılı aynı periyoda göre yüzde 42, yıllık en yüksek yolcu sayısının kaydedildiği 2018’in aynı periyoduna göre ise yüzde 21 oranında artış gösterdi. Uçuşlar, kış döneminde de devam etmekte olup Hasan Polatkan Havalimanı web sayfasında https://hph.eskisehir.edu.tr/ 2022 yılı Kasım ayı programında havayolu uçuşlarının planlanan varış ve kalkış saatleri yer almaktadır. 

Çalışkan'dan Bakan Bozdağ'a ek adliye binası talebi Çalışkan'dan Bakan Bozdağ'a ek adliye binası talebi

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğü olarak, Hasan Polatkan Havalimanı’nı tercih eden değerli yolculara, havayollarına ve özveri ile görev yapan ESTÜ ve paydaş kurumların tüm personeline teşekkür ederiz"