Eskişehir, sanata ve sanatçılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Sanatseverleri birbirinden özel sergilerle buluşturan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ünlü camaltı resim sanatçısı Prof. Dr. Erol Eti’nin seçkin eserlerinden oluşan “Camaltı Sergisi”ni tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan Kent Müzeleri Kompleksi’nde izlenime sundu. İstanbul ve Ankara'nın pek çok kurumsal binasının duvar resimlerinde imzası bulunan, güzel sanatlar öğretim ve eğitiminde "Geleneksel El Sanatları"nın değeri ve önemine vurgu yaparak Milli Saraylar Daire Başkanlığı görevlerinde de önemli hizmetlerde bulunan Erol Eti, birbirinden güzel eserlerini yapılan açılış töreniyle Eskişehirlilerin beğenisine sundu.

Açılış törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, camaltı resim sanatçısı Prof. Dr. Erol Eti, cam sanatçısı Ekrem Özen, davetliler ve sanatseverler katıldı.

Yapılan açılışa sanatseverler büyük ilgi gösterirken burada konuşan Prof. Dr. Erol Eti,  Eskişehir’de sergi açmaktan onur duyduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ev sahipliği nedeniyle teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce de sanat ve sanatçıları Eskişehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek Erol Eti’ye teşekkür etti. Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından sergi gezildi.