Tepebaşı'nda 12 bini aşkın öğrenciye beslenme desteği Tepebaşı'nda 12 bini aşkın öğrenciye beslenme desteği

Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitimde fırsat eşitliğinin artırılması konusunda attığı somut adımlardan biri olan ücretsiz yemek uygulaması 6 Şubat 2023 Pazartesi günü başlıyor. Ücretsiz yemek hizmetlerinin verilmesine dair usul ve esasları görüşmek üzere Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre başkanlığında 14 ilçe milli eğitim müdürü ve kurum idarecilerinin katılımı ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı anaokullarında, anasınıflarında, pansiyonlu okullarda okuyan ortaokul öğrencileri ile bu okulların gündüzlü öğrencilerine, bünyesinde anasınıfı olan birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda öğrenim gören öğrencilere ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı taşıma merkezi okullarında öğrenim gören öğrencilere ücretsiz yemek hizmetlerinin verilmesine dair usul ve esasları görüşüldü.

Eskişehir'de anaokulu, anasınıfı ve taşımalı eğitim kapsamında 20 bin öğrencinin ücretsiz yemek uygulamasından yararlandırılması planlanıyor.

Kentte yemek üretimi yaparak okullarda öğrencilere ücretsiz yemek hizmeti sağlayacak olan meslek liseleri, öğretmenevleri, halk eğitimi merkezleri en kaliteli yemek hizmetini verebilmek için tüm hazırlıklarını tamamladı.