Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi ‘Engelsiz İş Atölyesi’nde çalışan özel bireyler, yeni yıl hediyelerini emeklerinin karşılığı olarak almanın mutluluğunu yaşadılar.

Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği hizmetlerden biri olan ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı çatısı altında hizmet veren Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi, başarılı çalışmalarına devam ediyor.

Eskişehir Büyükşehir'den Hatay'a yeni destek ekipler Eskişehir Büyükşehir'den Hatay'a yeni destek ekipler

Merkezden faydalanan engelli bireyler, atölyeler, spor aktiviteleri ve gezi programları ile verimli ve keyifli vakit geçirirken, aileler de psiko-sosyal destek programları ve çeşitli seminerler ile güçlendiriliyor. 

Zihinsel engelli bireylerin sosyal yaşamlarındaki zorlukları güven duygusu içerisinde aşabilmeleri ve günlük hayatta bağımsız yaşam becerileri kazanmasını sağlayan Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi, iş yapabilen bireyler için tasarlamış olduğu Engelsiz İş Atölyesi’nde çalışan özel bireyleri evlerinde ziyaret etti.

Yetkililer ziyarette özel çocukların yeni yılını kutlarken, atölyeden kazandıkları ücretlerin hesaplarına aktarıldığı bilgisini verdiler.

Zihinsel engelli bireyler emeklerinin karşılığını almanın sevincini yaşarken, aileleri de Zihinsel Engelli Gündüz Yaşam Merkezi’ne ve her zaman desteklerini yakından hissettikleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür ettiler.