Yeniden Refah Partisi Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Uylaş, AK Parti iktidarını sert bir dille eleştirdi. Uylaş "20 yıldır büyüyoruz diyen iktidarımız, büyümenin kendi ceplerinde mi yoksa milletin cebinde mi olduğunu hala kavrayamamış durumda" dedi.

Başkan Ataç'tan İYİ Parti'ye hayırlı olsun ziyareti Başkan Ataç'tan İYİ Parti'ye hayırlı olsun ziyareti

Ramazan Uylaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"2021 yılında yaklaşık 23 milyon olan icra dosyaları, 2022 yılın son dönemine gelindiğinde 25 milyon gibi hafife alınmayacak bir rakama ulaşmış yaklaşık olarak bir senede 2 milyon artış göstermiştir. 

Bizler milletimiz aç dediğimizde, Sayın Cumhurbaşkanı 'Vicdansızlık yapmayın aç kalan falan yok' gibi açıklamarla vatandaşlarımızın yarasına tuz basarcasına açıklamalar yapıyor. Zira gelinen noktada rakamlar milletimizin açlık sınırının altında bir yaşam mücadelesi verdiğini gösteriyor. Kasım ayı itibariyle dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 8 bin 657 lira oldu. 5 bin 500 liralık asgari ücretle, açlık sınırı arasında neredeyse fark 3 bin 200 lira oldu. 

2022 yılında asgari ücrete yapılan yüzde 50 zam sonrası gıdada ve enerjide önü alınamayan zamlar, asgari ücret vatandaşımızın cebine girmeden eritmişti. Ve malesef gelinen noktada 2022 yılında yaşanan senaryo, 2023 yılındada yaşanmasın diyen vatandaslarımız asgari ücrete gelecek zamdan korkar hale geldi. 

Malesef vatandaşlarımız mecliste grubu bulunan diğer siyasi partilerdende umudu kesmiş durumda.

Kıymetli Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan'ın da ifade ettiği üzere "Bu iş ne kasa başındakilerle çözülür, ne de kasa başındakilerle çözülür. Bu iş Milli Görüş'le çözülür".

Tamamen yerli ve milli kaynaklarla üretilecek borçsuz, zamsız, vatandaşımızın üzerine ek vergi yükü yüklemeden, borç ve faiz ekonomisine bulaşmadan, üretim ve istihdam ekonomisine dayalı hazırlamış olduğumuz ülke bütçesine minimum yılda 150 milyar dolarlık projelerimizle vatandaşımızı Yeniden Refah’a kavuşturmak için geliyoruz"