Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin her yaştan bireyin fiziksel gelişimine katkıda bulunmak ve “sağlıklı birey, sağlıklı toplum” anlayışıyla düzenlediği “Yeni Dönem Yetişkin Spor Eğitimleri” başladı. 3 ayrı merkezde yapılan ücretsiz eğitimlere ilgi büyük olurken, 18 yaş ve üzeri 550 vatandaş uzman eğitmenler eşliğinde spor yapmanın keyfini yaşıyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın her yaştan Eskişehirlinin spor yapmasına imkan sağlayan çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Kosovalı Büyükelçi: Eskişehir çok özel bir şehir Kosovalı Büyükelçi: Eskişehir çok özel bir şehir

Bu kapsamda yetişkinler için düzenlenen “Yeni Dönem Yetişkin Spor Eğitimleri” büyük bir ilgiyle başladı. 18 yaş üzeri kadın ve erkekler için ücretsiz yapılan fitness, aerobik ve pilates eğitimlerine 550 sporcu katılırken, 3 ay süreyle devam edecek olan çalışmalar Büyükşehir Belediyesi’nin uzman spor antrenörleri tarafından yürütülüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Gültepe Mahallesi’ndeki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi, Şirintepe Spor Merkezi ve Sütlüce Mahallesi’nde bulunan Şehit Tarkan Karaca Spor Merkezi’nde yapılan eğitimlere katılan vatandaşlar, yaz döneminde olduğu gibi kış dönemini de spor yaparak geçirecekler.

Vatandaşlar, modern tesisler ve uzman spor antrenörleri eşliğinde kendilerine böyle bir imkânı ücretsiz olarak sağladığı için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.