Eskişehir'de Yunusemre İlkokulu'ndan bir ilk

Eskişehir Yunusemre İlkokulu bir ilke imza attı. Sınıflar için temin edilen ‘Karbondioksit Ölçüm Cihazı’ ile öğrencilerin daha sağlıklı ortamlarda ders işlemeleri sağlanacak. Cihaz aynı zamanda iç ortam sıcaklığını ve nemini de ölçebiliyor. Cihazla aynı zamanda koronavirüs (Covid-19)  salgınının etkilerini azaltabilmek de hedefleniyor.

Eğitim 17.09.2021 - 13:34 17.09.2021 - 13:34

Özellikle kalabalık yaşam alanlarında sıkça tercih edilen ‘Karbondioksit Ölçüm Cihazı’ Eskişehir Yunusemre İlkokulu’nda kullanılmaya başlandı. Hastaneler, seralar, tüm bina içi yaşam alanlarında ortamın daha sağlıklı olması açısından tercih edilen cihaz ile sağlıklı ortam kalitesinin yükseltilmesi amaçlanıyor.

Eskişehir Yunusemre İlkokulu Müdürü İrfan Bakar, okul için temin edilen cihaz ile ilgili,“Karbondioksit ölçüm ekipmanı kullanarak iç mekan karbondioksitini öğrencilerimizin sağlığı için doğru ve hızlı bir şekilde test edilmektedir. Dedektör ile aynı zamanda iç ortam sıcaklığını ve nemini gerçek zamanlı olarak izlenebilmektedir. Ekranın rengi karbondioksit durumuna göre değişiyor ve renk yeşilden turuncuya kırmızıya doğru değişerek hava kalitesini gösteriyor. Bu gibi durumlarda ortam havalandırması sağlanacak, daha kritik durumlarda ise sınıflar boşaltılarak ortamın temizliği sağlanabilecek. Şu anda iki sınıfımızda cihazlarımızı kullanmaya başladık. Olumlu sonuçlar aldık. Ortamın hava kalitesine göre önlem alınabiliyor cihaz sayesinde. İlerleyen süreçte diğer sınıflarımız için de cihazlarımızı temin etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Cihaz ile aynı zamanda Koronavirüs (Covid-19) salgınının etkilerini azaltabilmek de hedefleniyor.

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa