Eskişehir'deki doğum günü karantinası sona erdi

Eskişehir'de çocuğunun doğum günü kutlamasının ardından yaptırdığı koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan anne B.Y. ve kutlamaya katılan 32 kişi karantina altına alınmıştı. O karantina ile ilgili Mahmudiye Kaymakamlığından açıklama geldi.

Gündem 24.06.2020 - 14:24 24.06.2020 - 14:24

Eskişehir'in Mahmudiye ilçesi Kaymakamı Salih Sak "Kıymetli hemşehrilerimiz, bilindiği üzere 7 Haziran 2020 tarihi itibariyle (14 günlüğüne) ilçemizde bir sokak ve bazı evlerde karantina uygulamasına ihtiyaç duyulmuştu. Bugün itibariyle, söz konusu uygulamayı uzatmak için, şükür ki, bir nedenimiz kalmamış ve karantina uygulaması kaldırılmıştır. İlçemizin bu salgın sürecindeki başarısı, siz değerli vatandaşlarımızın duyarlılığının devamına bağlıdır. Lütfen; maske, mesafe, hijyen kurallarına uymaya ve kalabalık ortamlardan kaçınmaya, kalabalık organizasyonları mümkün olduğunca ertelemeye devam edelim. Saygılarımla, selamlarımla ve sağlıklı günler dileklerimle..." dedi.

Ne olmuştu?

Eskişehir'in Mahmudiye ilçesine akraba ziyareti sebebiyle İstanbul'dan gelen B.Y., evde çocuğu için doğum günü kutlaması yaptı. Kutlamaya tanıdıkları ve çevrede oturan yakınlar katıldı. Bir süre sonra B.Y. isimli şahıs rahatsızlanınca yapılan Korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkmıştı. Daha sonra Sağlık İl Müdürlüğü filyasyon ekibi tarafından yapılan çalışma neticesinde 32 kişinin doğum günü kutlamasına katıldığı ve B.Y. ile temas halinde olduğu öğrenilmişti. 

Mahmudiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun verdiği karar doğrultusunda Çal Mahallesi'ndeki Uğur Sokak'ta 32 kişinin 6 hanede yaşadığı anlaşılarak karantina altına alınmıştı. Sokağa girişler kapatılırken, sokakta yaşayan vatandaşların ihtiyaçları ise Mahmudiye Kaymakamlığı koordinesindeki Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılandı. 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa