Eskişehir'de 12-15 Mayıs tarihlerinde planlanan Anadolu Fest ismindeki müzik festivali için Eskişehir Valiliği'nin yasağının ardından yürütmeyi durdurma için yapılan başvuru da reddedildi.

Eskişehir Valiliği, 12-15 Mayıs tarihlerinde Teoman, Haluk Levent, Hayko Cepkin, Levent Yüksel ve Yeni Türkü gibi isimlerin katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan Anadolu Fest ismindeki müzik festivalinin hemen öncesinde ildeki toplu etkinlikleri 15 gün süreyle yasaklama kararı aldı.

Yasağın gerekçesi olarak da, "huzur ortamı ile kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin, genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi" gösterildi.

Eskişehir'de sokak sokak CHP'nin iktidar olması için çalışıyorlar Eskişehir'de sokak sokak CHP'nin iktidar olması için çalışıyorlar

Festival yetkilileri bu kararın üzerine harekete geçerek yürütmeyi durdurma için başvuru yaptı, ancak bu başvurunun da reddedildiği öğrenildi. Anadolu Fest yetkilileri, festivalin 9-12 Haziran’a ertelendiğini ifade etti. 

Festival için alınan biletlerin yeni tarihlerde de geçerli olacağı kaydedildi.