Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün "başarı ve üstün başarı belgesi alanlara" verilen bir maaş ikramiye ödülünde ayrım yapıldığı ve fişleme iddialarına bir tepki de İYİ Parti Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu'ndan geldi. Kabukcuoğlu skandalı meclis gündemine taşıdı.

Eskişehir Valiliği'nden yeni kararlar! Uygulama başladı Eskişehir Valiliği'nden yeni kararlar! Uygulama başladı

Eskişehir'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "başarı ve üstün başarı belgesi" verilecek öğretmenlerin listesinde ayrımcılık ve fişleme yapıldığını iddilarını Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda gündeme getiren İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, ödülü almaya hak eden 24 eğitimcinin isminin bu listeden çıkarılarak verildiğini ifade etti.

Bakanlığa sorular

Kabukcuoğlu Yaşanan bu olay, öğretmenlerimizin saygınlığının ve itibarının zedelendiğinin somut bir göstergesidir. 24 eğitimcimiz hangi gerekçeyle listeden çıkarılmıştır? Eskişehir eğitim camiasında liyakat yerine hangi kriter öncelenmektedir? Millî Eğitim Bakanlığının vakit kaybetmeden konuyla ilgilenmesi, haksızlığa ve adaletsizliğe uğrayan eğitimcilerimizin hakkının derhâl teslim edilmesi gereklidir" dedi.