Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri beşinci maçında Ermenistan ile Eskişehir’de karşılaşacak. 8 Eylül 2023 Cuma günü Yeni Atatürk Stadı’nda oynanacak maç öncesi Eskişehirspor’dan biletlerle ilgili önemli açıklama geldi. 

Siyah Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Değerli taraftarlarımız; Milli Takım’ımızın 8 Eylül 2023 tarihinde Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu’muzda Ermenistan Milli Takımı ile karşılaşacağı 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri beşinci hafta maçının bilet satış işlemleri ile ilgili Eskişehirspor kulübü olarak herhangi bir görevimiz ya da sorumluluğumuz bulunmamaktadır. 

Bu konuda mağduriyet yaşamamak ve öncelikli bilet satın alma hakkına sahip olmak için taraftarlarımızın taraftarkulubu.tff.org adresinden kırmızı üye olması tavsiye edilir” 

Eskişehirspor Galatasaraylı isimle anlaşmaya vardı Eskişehirspor Galatasaraylı isimle anlaşmaya vardı

ETB Lideri Murat Diri uyarmıştı

A Milli Takım’ımızın gruptan çıkma adına kritik bir öneme sahip mücadele öncesinde Eskişehir’de bazı kişiler tarafından biletlerin alınıp karaborsada satıldığı iddia edilmişti. Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, mücadeleyi izleyecek taraftarların çeşitli internet sitelerinden bilet satışı gerçekleştirdiğini öne süren kişilere itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekmişti.