Geçtiğimiz hafta Eskişehir Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında gündeme gelen belediyenin konserlerde sanatçılara ödediği ücretler konusu hakkında bilgi veren Aydın Ünlüce, Melek Mosso konserinin maliyetinin toplamda 540 bin lira olduğunu açıkladı. 

55 bin kişi bu konseri izledi

Melek Mosso konserini 55 bin kişinin izlediğine dikkat çeken Ünlüce, “Büyükşehir belediyemiz Melek Mosso ile 250 bin TL artı ücretler olarak anlaşmıştır, konser organizasyonuna harcanan parada sadece kaşe parası geçerli değildir, ekip, ekibin ulaşımı, kulis ihtiyaçları, sahne, sanatçının orkestrası için istediği müzik aletlerinin kiralanması gibi unsurlar için para harcanmıştır. Sanatçı kaşe bedeli 250 bin TL, 12x18’lik sahne kurulumu, ses ve ışık sistemleri, led ekran, sanatçı ulaşımı, kulis ihtiyaçları, müzik aletleri 290 bin TL olmak üzere toplam 540 bin TL, KDV 97 bin TL olmak üzere toplam 637 bin lira olmuş. Soru önergesinden sonra aynı sanatçının menajeri ile arkadaşlarımız görüşmüşler. Ulusal bayramlar ve tatil günleri dışındaki günler için sanatçının istediği ücret 350 bin TL artı KVD. 540 bin liraya mal olmuş konser. Konser 55 bin kişi tarafından izlenmiştir. Ceylan Ertem’e tüm masraflarla beraber 214 bin TL artı 38 bin TL KDV olmuş, Bulutsuzluk Özlemi’ne 70 bin TL artı vergiler ödenmiş. Tüm bunlar doğrudan temin usulü ile olmuştur” diye konuştu.

Komite kurulsun

AK Parti Meclis Üyesi Mustafa Birsen ise, “Burada bir komite olmadığı konusunda bir kanaat var. Bundan sonraki organizasyonların kişinin kararına değil kurulan 3-4 kişilik komitenin kararı ile yapılmasını ortaya çıkabilecek şaibelerin önlenmesi açısından öneriyoruz” dedi.