Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Mustafa Kemal Ortaokulu'nun kapanması ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Mustafa Kemal İlköğretim okulunun idaresi son 3 güne kadar 5.sınıflara kayıt alınacağını velilere söyledi" dedi.

Bakan Özer velilerden istenen ''okul kayıt harcı''na algı dedi! Bakan Özer velilerden istenen ''okul kayıt harcı''na algı dedi!

Mustafa Kemal Ortaokulu'nun kalabalık sınıflar gerekçesiyle kapatılmasını değerlendiren Alkan, "Bu gerekçe nesnel ve Eskişehir gerceğinden uzakta bir içerik taşımaktadır. Zira Mustafa Kemal gibi kalabalık sınıf örneklerine onlarca okulumuzda rastlamak mümkün. Hatta ikili eğitim yapan 50'ye yakın okul var. Milli Eğitim gerçekten öğrencilerin bilimsel ve pedagojik eğitimini önemsiyorsa, Yavuz Selim İlkokulu ile Tunalı İmam Hatip neden aynı binada eğitime devam ediyor? İlkokul 1.sınıftaki öğrenci ile lise öğrencisi aynı katta ortak kullanım alanları kullanıyor? 22 yıldır Tepebaşı Gündüzler İlköğretim Okulu ve Mahmudiye İsmet Paşa ilkokulu prefabrike binada eğitime devam ediyor. Neden çözülmedi? Mustafa Kemal İlköğretim okulunun idaresi son 3 güne kadar 5.sınıflara kayıt alınacağını velilere söyledi mi" diye konuştu.