AK Parti Eskişehir Milletvekili, Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Türkiye gündemine taşınan Dedekorkut Parkı ve yoga yasağı konusu ile ilgili, yaptığı açıklamada, "Çimlere basmakta yasak değil, yoga yapmak da yasak değil, doğum günü kutlamakta yasak değil, rahatsız etmeyecek şekilde müzik dinlemek de yasak değil" dedi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Avcı, Dedekorkut  Parkı işleyiş ve kuralları konusunda bilgilendirme yapmak için basın toplantısı düzenlediklerini ifade etti.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez Eskişehir'e geliyor Enerji Bakanı Fatih Dönmez Eskişehir'e geliyor

Prof. Dr. Avcı, konuşmasına şöyle devam etti;

"Son birkaç gündür bazı medya organlarında sosyal medyada bir dezenfarmasyon yani yanlış bilgilendirmeleri açıklığa kavuştutacağız. Dedekorkut Parkı'nda ne oluyor ne olmuyor? Dezenfarmasyon etkisinde kalan insanlar için açıklama yapmak istedim. Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı olarak buradayım. Türk Dünyası Vakfı'nın Eskişehir'e kazandırdığı pekçok kalıcı eserlerden biri. Dedekorkut Parkı diğer parklardan farklı açık  bir park. Duvarı yok. Herkes rahatça ulaşabilsin diye. Her yaştan vatandaşımızın rahatça gezip dinlenebildiği spor yapabildiği alan. Buranın farkı Eskişehir'in en özgür parkı. Fiziki mekan sınırlaması ve etkinlik sınırlaması yok. Burada herkes istediği gibi, istedigi zaman spor yapabilir. Dinlenelenebilir. Müzik dinleyebilir, yoga yapabilir. Dogum günü partisi yapabilir. Bugüne kadar yasak olmadı bundan sonra da olmayacak. Sistematik bir  dezenfarmasyona itibar edilmemeli. Burada bireysel olarak değil kurumsal olarak da her türlü faaliyet yürütebilir. Sadece toplu etkinliklerde bilgi verilmesi gerekiyor" diye konuştu.