DİSK’e bağlı Emekli-Sen Eskişehir Şubesi tarafından bayram ikramiyeleriyle ilgili basın açıklaması yapıldı.

Sendika binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Emekli- Sen Şube Başkanı Suat Başaraner, ekonomik ve sosyal krizin nasıl yönetilemeyeceğini en somut haliyle görüldüğünü söyledi. 

Halkın genciyle, yaşlısıyla, emekçisiyle, emeklisiyle her geçen gün nasıl yoksullaştığına tanık olunduğunu kaydeden Başaraner, “Tanık olmakla kalmıyor, her birimiz kendi soframızdan bir dilim ekmeğin nasıl eksildiğini bizzat deneyimliyoruz” dedi.

Başaraner, “Bugün yıllarca sendikamızın emekli ücretlerinin düşürülmesine ve asgari ücretin gerisinde kalmasına karşı yükselttiği mücadele  ve ısrarcı taleplerimiz  sonucu 2018 yılında  yılda iki kez verilmeye başlanan  ve bu yıl da 1.100 T olarak verilmeye  devam edilecek olan emekli ikramiyelerinin bu ekonomik koşullarda  bütün anlamını yitirdiği aşikar. Bu ikramiyenin asgari ücretin altına düşmeyecek şekilde güncellenmesi gerekliliği aşikâr. Ne var ki siz emeklinin bayram ikramiyesinden, emeklinin buzdolabından, emeklinin pazar poşetinden eksilterek krizden çıkmaya çalışanlarsınız. Siz kendi yarattığınız krizden, halkın sofrasından eksilterek çalışanlarsınız” ifadelerini kullandı.

Başaraner, 1 Mayıs Bayramı'nda da alanlarda olacaklarını sözlerine ekledi. 

Eskişehir'in 'icra haritası' açıklandı! Durum vahimden de öte Eskişehir'in 'icra haritası' açıklandı! Durum vahimden de öte