Eskişehir’in belediyelere ait ilk engelli kreşi olan Odunpazarı Belediyesi Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde, eğitim başladı. Belediyenin 14’üncü kreşi olan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde, 3-6 yaş down sendromlu, otizm ve zihinsel engelli çocuklar eğitim ve öğretim görüyor. Eğitim ve öğretim hizmetinin başladığı Engelsiz Kreşte, çocuklar 3 saatlik grup eğitimlerinden yararlanıyor. Eylül ayında 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Ahmet Ara Engelsiz kreşinde eğitimler yarı zamanlı olarak başlamış olacak.

Eskişehir’de büyük elektrik kesintisi: Tarih ve saat açıklandı Eskişehir’de büyük elektrik kesintisi: Tarih ve saat açıklandı

Başvurular devam ediyor

Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde aynı zamanda başvurular da devam ediyor. Vadişehir Mahallesi Tekin Alp Caddesi 73/1 adresinde bulunan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ne kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların kreşe giderek başvuru formu doldurması gerekiyor. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 0222 217 77 12 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir.

‘Her mahalleye bir kreş’ sözünün somut örneklerinden

Odunpazarı Belediyesi tarafından özel gereksinimli çocuklar için hayata geçirilen Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un vizyon projeleri arasında yer alan ‘Her mahalleye bir kreş’ sözünün de somut örneklerinden biri.  Engelsiz kreşin çalışmalarında Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara, belediyeye destek olmuş, 20 Mayıs 2022’de temel atma töreni yapılan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin açılışı ise 23 Haziran’da yapılmıştı.