Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi, mahallenin çözülemeyen lise sorunuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Anadolu Üniversitesi'nden mağdur öğrenciler için önemli açıklama Anadolu Üniversitesi'nden mağdur öğrenciler için önemli açıklama

"Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi olarak 23 Eylül tarihinde yaptığımız basın açıklamamızda da belirttiğimiz üzere "Eskişehir'in en büyük mahallesi olan Emek mahallemizde Lise olmayışının bölge halkına maddi manevi külfet getirdiğini rakamlar üzerinden anlatmıştık. Yaptığımız bu açıklama sonrasında konunun muhatabı olan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sözlü ve yazılı randevu talep etmemize rağmen bizlere herhangi bir dönüş yapılmadığını bildirmek isteriz. Buradan kamuoyu önünde Milli Eğitim Müdürümüze tekrar seslenmek istiyoruz; Nüfusu 60 bine yaklaşan Emek Mahallesi sizler için yeterli nüfusa mı sahip değil? Yoksa buradaki vatandaşların talepleri ve tepkileri sizler için önemsiz mi kalıyor? Mahallemizde İmar planında lise için ayrılmış alanlar olmasına rağmen neden gerekli çalışmalara başlanmıyor?

Randevu taleplerimize ilgisiz davranan Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri hakkında CİMER aracılığıyla şikayette bulunacağımızı, cevap alamadığımız takdirde Milli Eğitim Bakanlığımızla irtibat kurmayı ve TBMM'de şehrimizi temsil eden tüm milletvekillerimize ileteceğimizi, konunun TBMM'de  konuşulmak üzere gündeme gelmesi için tüm kanalları kullanarak her türlü başvuruyu yapacağımızı kamuoyuna bildiririz"