Eskişehir’in merkez Odunpazarı ilçesine bağlı Emek Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar duruma tepkilerini şu sözlerle dile getiriyor;

Eskişehir’de hayal kırıklığı: Prestijli listede yine yokuz! Eskişehir’de hayal kırıklığı: Prestijli listede yine yokuz!

“Bizler yıllardır bu konuda tüm açıklamaları titizlikle takip ettik, açıklamalar sonrası umutlandık. Çocuklarımızın kendi mahallesinde liseye gitmesini istedik. Ancak yıllardır bir temel bile atılmadı. Bir şehrin en büyük mahallesinde lise olmaması tuhaf değil mi? Daha kaç yıl bu mağduriyet devam edecek bilemiyoruz”

“Eskişehir’de sürekli milli eğitim müdürü değişiyor”

Eskişehir’de yaklaşık 60 bin nüfusu olan Emek Mahallesi’nde lise ihtiyacı hala giderilemedi. Kentte yıllardır gündeme gelen lise ihtiyacı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “İki aya kadar temel atarız ama iş bitirme süresini kısa tutacağız. Okulumuzun zemin etüdü yapıldı, projesi çizildi. Çalışmayı hızlandırıyoruz. 32 derslikli modern Emek Mahallesi’ne yakışır bir liseyi yapıyoruz. Bir ay sonra ihale süreci başlıyor. Hızlı bir şekilde ilerleyeceğiz. İki aya kadar temel atarız ama iş bitirme süresini kısa tutacağız” diye konuşmuştu. Ancak geçen süreçte yeniden milli eğitim müdürü değişimine gidildi. Bu durum ise vatandaşların, “Biz çalışma beklerken sürekli milli eğitim müdürü değişiyor bu şehirde” yorumunda bulunmalarına neden oldu.

“6 bin 61 metrekare inşaat alanını otlar sardı”

Pervin Töre’nin müjdesini verdiği arazide şu an herhangi bir çalışma görülmezken ilgili arsanın insan boyunda otlarla sarıldığı görüldü. Öğrencilerin donanımlı yeni bir liseye kavuşacağı sözü verildiğini ifade eden vatandaşlar, “İlgili alanın durumunu görüyorsunuz. Hangi eğitim öğretim yılına yetişecek bu çalışma. Bu birkaç yıllık bir konu değil. Bizler yıllardır Emek Mahallesi’ne lise yapılmasını bekliyoruz. Artık bu konuda yapılan açıklamaların hayata geçmesini bekliyoruz. Şimdi yine değişti milli eğitim müdürü. Umarız yeni milli eğitim müdürü bu konuda hızlı harekete der” diye konuştular.