İzmir Büyükşehir heyetinden Büyükerşen'e proje ziyareti İzmir Büyükşehir heyetinden Büyükerşen'e proje ziyareti

Eskişehir’e 63 kilometre uzaklıkta olan Çatören mahallesi adeta sele teslim oldu. Köy yakınlarında bulunan Seydi Çayı üzerinde sulama amacıyla yapılan Çatören Barajının yanı sıra çevre dağlardan gelen sel suları köy içinden geçen büyük bir sele sebep oldu. Sel köyü adeta ikiye bölerken, suların birden fazla evin yıkılmasına sebep olduğu bildiriliyor. Vatandaşları büyük bir korku ve endişeye sevk eden sel suları, mahalle yolunda tahrip etti, tarım arazilerinde de zarara yol açtı. Mahalle sakinleri en büyük endişelerinin, yakınlardaki Çatören Barajının taşma ihtimalinin olduğunu belirttiler.

Seli endişe içinde izliyorum, köye giremiyorum

Muhtar Cengiz Gül “Köyüme giremiyorum. Yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki bir tepeden çaresizce seli izliyorum. İş makineleri yoldaymış, gelecek. Çok endişeliyiz. Umarım can kaybı olmaz, büyük maddi zarar meydana gelmez” dedi.

İki mahallede daha sel 

Seyitgazi ilçesine bağlı Yarbasan ve Şükranlı mahallelerinde de sel oluştu. Haberin yayına girdiği saatlerde sağanak yağmurun devam ettiği bildirilirken, bölgeye Seyitgazi Belediye ekiplerinin ulaştığı öğrenildi.