Zafer Partisi Genel Başkan Başkan Yardımcısı Erdinç Örencik, Eskişehir'de basın mensuplarıyla bir araya geldi soruları yanıtladı. Eskişehir'den milletvekili adaylığını da açıklayan Örencik, “Gençler partimize karşı çok ilgililer. Zafer Partisi’nin vaatlerini biliyorlar. Hiçbir partinin vaati yok. Ama Zafer Partisi’nin düz bir vaati var, Suriyeliler gidecek. Suriyeliler gitmeden Türkiye’nin ekonomisinin düzelme şansı yok” dedi.

Eskişehirli olduğunu ifade eden Erdinç Örencik, “Eskişehir’e geldiğimde çok heyecanlanıyorum. Buraya çok bağlıyım. Çocukluğum geçti burada. Zafer Partisi olarak elimizden geleni yapmak isteriz. Burada gençlere çok hitap ettiğimizi biliyorum. Gençler partimize karşı çok ilgililer. Zafer Partisi’nin vaatlerini biliyorlar. Hiçbir partinin vaati yok. Ama Zafer Partisi’nin düz bir vaati var, Suriyeliler gidecek. Suriyeliler gitmeden Türkiye’nin ekonomisinin düzelme şansı yok. Ev kiraları, enflasyon, işsizlik yükseliyor. Suriyeliler yokken Türkiye’de ekonomi çalışıyordu. Suriyelilerin yardımları kesilirse bizim gençlerimiz bu hizmetleri alır. Suriyeliler giderse Türkiye’nin ekonomisi düzelir. Milyonları kendi vatandaşımıza kullanmalıydık” dedi.

Başkan Ahmet Ataç'tan Bilecik çıkarması Başkan Ahmet Ataç'tan Bilecik çıkarması

"Adayımız Mansur Yavaş"

Örencik seçim takvimi ile ilgili olarak ise “Seçim takvimi sürpriz olmadı. Biz hazırız. Biz Mansur Yavaş çıkarsa destekleyeceğiz aday çıkarmayacağız. Çıkmazsa kendi adayımızı çıkarırız. Şimdi biz altılı masayı bekliyoruz. Altılı masanın tutumu ne olacak buna göre siyaset çizgimizi belirleyeceğiz” şeklinde konuştu.

"Eskişehir ile övünürken olayların artması üzücü"

Eskişehir ile ilgili de konuşan Örencik, “Eskişehir’de altı tane milletvekili adayımız olacak, bir tanesi de benim. Eskişehir’i biz seviyoruz ve Eskişehir’e yeni bir katkı getireceğimizi düşünüyoruz. Türkiye’nin en emniyetli şehirlerinden birisi, bunu marka olarak kullanmak istiyoruz. İnsanlar Eskişehir’e gelsinler burası emniyetli bir şehir. Burada farklı bir yaşam tarzı var, gençlerin katkısı büyük. Eskişehir’de evet son zamanlarda cinayetler işlendi bu şanssızlık. Ben buraya geldim dediler ki emniyet müdürü değişti, onunla mı ilgili, ben bunu da bilmiyorum. Yeni Emniyet Müdürümüzü de ben hiç tanımıyorum, kendisi hakkında önyargılı olmak istemiyorum ama üzücü bir olay. Eskişehir ile övünürken dünyanın en emniyetli şehri, ilk beşe giriyor, derken bunları duyunca ben de üzüldüm” dedi.