Su sporlarında yetiştirdiği başarılı sporcular ile Türk sporuna güç veren Eskişehir, şampiyon milli sporcuları ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Sarısungur Göleti’nde ev sahipliğini yaptığı Türkiye Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaşan milli kanocu Mehmet Ali Duman, Avrupa Şampiyonası’nda madalya mücadelesi verecek.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün Milli Takım sporcusu Duman, 18-21 Ağustos tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek Durgunsu Kano Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda madalya için kürek çekecek. 

Başarılı sporcu Duman, şampiyona öncesi 1-15 Ağustos tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen Türkiye Kano Milli Takım Kampı’na davet edildi. 

Duman Milli Takım kampına katılmak üzere Sakarya’ya giderken hedefinin Avrupa Şampiyonası’nda hem ülkemize hem de Eskişehir madalya gururu yaşatmak olduğunu belirterek, kendisine desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen’e teşekkür etti.