Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, Eskişehir'de okullar arası yapılan spor müsabakaları neticesinde dereceye giren sporcuların maddi sorunlardan dolayı şehri temsil konusunda sıkıntılar yaşadığını söyledi.

Yunus Emre'de bahar dönemi kurs kayıtları başlıyor Yunus Emre'de bahar dönemi kurs kayıtları başlıyor

Özellikle devlet okullarının takımları okul bütçelerinin yetersizliği yüzünden gruplara ve Türkiye şampiyonalarına katılamadıklarını ifade eden Faik Alkan şöyle konuştu;

“Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı il müdürlükleri, okullara yeterli destek vermemektedir. Ödenen yolluklar, yol parası başta olmak üzere barınma giderlerini yemek ücretlerini karşılamaktan çok uzaktadır. Ödemeler ayrıca aylar sonra yapılmakta, mağduriyet iyice artmaktadır. Burada İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne Eğitim Sen olarak soruyoruz; Türkiye’de hayat pahalılığı ortadadır. Okullarımız öğrenci başına verilen günlük 102 lira ile nasıl barınmayı halledecek, nasıl 3 öğün yemek öğrenciye yedirecektir? Amatör sporcular üvey evlat mıdır? Ülkemizde sporun temel kaynağı olan okullarımıza desteği esirgeyen kurumlarımızın yöneticileri vicdanen rahat mıdırlar?"