Bölgesel Amatör Lig ekibi Eskişehirspor, yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarına devam ediyor. Siyah-kırmızılılar, bu çerçevede amatör ligde birçok şampiyonluk ve gol krallığı sevinci yaşayan, son olarak Karabük İdman Yurdu'nda forma giyen tecrübeli forvet Ercan Kuruçay'a ve Tire 2021 FK’nin file bekçisi İhsan Turgut Kirveli'ye resmi sözleşme imzalattı. Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde iki oyuncu için düzenlenen imza törenine Kulüp Başkanı Erkan Koca, kulübün eski yöneticisi Fatih Baturaygil ve futbolcular katıldı.

Eskişehirli sporcu dünya şampiyonasında Eskişehirli sporcu dünya şampiyonasında

Ercan Kuruçay: “İnşallah bu sezon iyi işler yapacağız”

Büyük bir camiaya geldiğini ifade eden tecrübeli golcü oyuncu Ercan Kuruçay, “Bu tür büyük camianın parçası olduğum için mutluyum. İnşallah Eskişehirspor’u hak ettiği profesyonel liglere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Büyük Eskişehirspor taraftarı iyi zamanda ve kötü zamanda yanımızda olsunlar. İnşallah bu sezon iyi işler yapacağız. O gücü de sahibiz. Küllerinden doğan bir Eskişehirspor camiası var. Taraftarlarımıza sezon sonunda kupa sözü veriyoruz” dedi.

“Elimizden gelenin en iyisini yapmak için buradayız”

28 yaşındaki file bekçisi İhsan Turgut Kirveli ise imza töreninde, çok büyük bir camiaya geldiğimin farkında olduğunu belirterek, "İnşallah Eskişehirspor’u eskisi gibi Süper Lig’de göreceğiz. Onun için de elimizden gelenin en iyisini yapmak için buradayız. Büyük bir taraftar grubumuz var. Onlara şampiyonluk sözü veriyoruz. Son maça kadar bizi desteklemelerini bekliyoruz. İnşallah sezon sonu çok güzel olacak” şeklinde konuştu.

İki oyuncu resmi sözleşmenin imzalanmasının ardından Eskişehirspor’un özel koleksiyon formasını giyerek gazetecilere poz verdi.