TFF 3. Lig'de yedinci haftasında oynanacak Eskişehirspor-Karşıyaka maçında Trabzonlu hakem ve yardımcı hakemler atandı. Öte yandan TFF'den maçın hakemini değiştirme kararı geldi. Maça Kayseri ve Ankara bölgesinden hakemler atandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Eskişehirspor'un tepkisini çeken bir karar daha. Trabzonlu hakemler yine Eskişehirspor'un maçına atandı. Karar, Siyah Kırmızılı kulübe gönül vermiş taraftarın tepkisini çekti.

Eskişehirspor deplasmanda lig liderine kaybetti Eskişehirspor deplasmanda lig liderine kaybetti

Trabzonlu hakemler Eskişehirspor maçına

TFF 3. Lig 1. Grup'un yedinci haftasında oynanacak 15 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 19'da oynanacak Eskişehirspor-Karşıyaka maçına Trabzon bölgesinden Murat Kasap atanmıştı. Kasap'ın yardımcılığını ise yine Trabzonlu Ünal Doğru üstlenecekti. Maçta dördüncü hakem olarak ise Trabzonlu Göktan Demeli görev yapacaktı. Ancak daha sonra maçta görev alacak hakemlerin TFF kararı ile değiştirildiği açıklandı. 

Eskişehirspor'dan açıklama

Eskişehirspor'dan yapılan açıklamada Karşıyaka maçının hakemlerinin değiştirildiği ifade edildi. Açıklamada "Kulübümüzün ve camiamızın yoğun baskıları neticesinde Karşıyaka maçımızın hakemi değişmiştir. Müsabakamızı Kayseri ve Ankara bölgesinden atanan hakemler yönetecektir" denildi.