TFF 3. Lig ekibi Eskişehirspor'da transfer tahtası ikinci kez açıldı. 2022-2023 sezonunun ara transfer döneminde dört sezonluk transfer yasağını kaldırdıktan sonra Mevlüt Çelik ve Meliğ Ağa'nın alacaklarından dolayı transfer tahtası yeniden kapatılan Eskişehirspor'da ikinci kez transfer yasağını kaldırmanın sevinci yaşanıyor.   

Eskişehirspor PFDK'ya sevk edildi Eskişehirspor PFDK'ya sevk edildi

Son gelişmeyle ilgilli açıklamalarda bulunan Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca şöyle konuştu;

"Yaşadığımız birçok zorluğun, aştığımız birçok engelin sonunda dört yıldır mahkumu olduğumuz transfer yasağımızı kaldırarak yaşadığımız sevinç, bütün camiamızın çoktan hak ettiği bir sevinçti. Transfer komitemizin titizlikle yaptığı çalışmalar sonucu ardı ardına yaptığımız transferlerin yoğunluğu içinde, transfer tahtamızın tekrar kapanmasının hayal kırıklığını yaşayacak vakit bile bulamadan transfer yasağımızı yeniden açmak için çalışmalara başladık.

Üst üste dört kez doğan transfer yasağı sorununu, yaptığımız çalışmalar sonucu bir kez daha çözdüğümüzü büyük taraftarımızın bilgisine sunarız.

Bugün sadece Eskişehirsporlu kimliğimle, sade bir Eskişehirspor taraftarı olarak, yine her şartta takımının yanında olan taraftarımızı Pazar günü oynayacağımız kritik maça davet ediyorum. Eskişehirspor tribünleri bir bütündür ve öyle kalacaktır. Herkesin sadece saf ve temiz Eskişehirsporluluk bilinci ile takımını desteklemesini rica ediyorum" 

İşte Erkan Koca'nın o açıklaması;