Eskişehirspor cephesinde gözler yönetime çevrilmiş durumda. Siyah kırmızılı kulüpte sezonun tamamlanması ve BAL Ligine düşürmesi sonrasında genel kurul yapılması yönünde istekler artıyor.

Mevcut kadronun elde tutulması adına yönetimin kongreye giderek oradan güçlü bir ekip oluşturup acilen tekrar TFF 3. Lige çıkmanın yollarının aranması gerektiğinin şart olduğu konuşuluyor.

Ancak mevcut yönetimden genel kurul kararıyla ilgili bir açıklama gelmemesi ve dün yaşanan istifa sonrasında eski yöneticilerin paylaşımı da Başkan Erkan Koca ve ekibinin genel kurula gitmesi yönünde.

Eski yöneticilerden ve son olarak Mehmet Şimşek, Erkan Koca ile birlikte yönetim kademesinde birlikte görev yapan isimlerden Özgür Tulun’da dün sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Mevcut yönetime gönderme yapan Tulun, şu paylaşımı yaptı:

“Ülke işleri bitti ... Herkese sonuçlar hayırlı uğurlu olsun. Yaparım diyorsa mevcut yönetim de dahil güvenoyu almalı. Kapanmasına kimse müsaade etmedi bundan sonra da etmez, ama mevcut sistem bu şekilde devam edecek ise hiçbir şey olmamış gibi davranarak devam  yaparım diyorsa mevcut yönetim de dahil güvenoyu almalı. Transfer açıldı çaba harcandı olmadı. Hepimiz yapılan çabayı gördük. Devam edilecek ise güvenoyu alınmalı.”