Eskişehirspor yönetimi, cumartesi günü oynanacak Karşıyaka maçında Trabzonlu hakem atayan Türkiye Futbol Federasyonu'na tepki gösterdi. Öte yandan TFF'den maçın hakemini değiştirme kararı geldi. Maça Kayseri ve Ankara bölgesinden hakemler atandı.

Siyah Kırmızılı kulübün açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"Futbol kamuoyunun da bildiği üzere, son 4 sezondur transfer yasağı cezası bulunan, altyapıdan yetiştirdiği genç kadrosuyla var olma savaşı veren kulübümüzün sezon başından bu yana oynadığı karşılaşmalarda aleyhinde gerçekleşen hakem hataları kulübümüz ve taraftarlarımızı hayal kırıklığına uğratmıştır.

Geçtiğimiz hafta oynanan Edirnespor müsabakamıza Karşıyaka maçı öncesi İzmir bölgesi hakemi atanmış, bu hakem maçta skandal kararlara imza atmış ve sonuca tesir etmiştir.

Bu karşılaşmada hakemin 2 penaltımıza karşı kayıtsız kalması, rakibe zorlama bir penaltı hediye etmesi, ofsayttan bir gol vermesi ve bütün taktir haklarını rakipten yana kullanması büyük güçlükle yaşatmaya çalıştığımız kulübümüze ve arma mücadelemize zarar vermektedir.

Bu hatalara ilişkin tüm görüntüler TFF’ye iletilmiş, hakemle ilgili şikayetlerimiz bildirilmiştir.

Taraftarımızın ve camiamızın sabrının taştığı noktada, bu hafta sonu oynayacağımız Karşıyaka müsabakasına bugün Trabzon bölgesinden hakem atanması güvenlik açısından skandal bir karardır. Bu verilen karara kulüp olarak resmi itirazlarımızı yapmış bulunuyoruz.

Eskişehirli sporcular sekiz madalya ile döndü Eskişehirli sporcular sekiz madalya ile döndü

Camiamızın ve futbol kamuoyunun bilgisine sunarız"

Maçın hakemi değişti

Eskişehirspor'dan yapılan açıklamada Karşıyaka maçının hakemlerinin değiştirildiği ifade edildi. Açıklamada "Kulübümüzün ve camiamızın yoğun baskıları neticesinde Karşıyaka maçımızın hakemi değişmiştir. Müsabakamızı Kayseri ve Ankara bölgesinden atanan hakemler yönetecektir" denildi.