alexa

banner912

banner766

ESOGÜ’de 'Kadın Gözüyle Girişimcilik' konferansı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Genç Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen “Kadın Gözüyle Girişimcilik” adlı konferans Prof. Dr. Fazıl Tekin Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Ekonomi 10.03.2018, 00:15 ABONE OL: google news
ESOGÜ’de 'Kadın Gözüyle Girişimcilik' konferansı

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu, İcra Kurul üyesi Arzu Yalçın, katılımcıların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak konuşmasına başladı. Kurum hakkında bilgi veren Yalçın, “Liselerden üniversitelere her eğitim düzeyindeki kadınlara girişimcilik olgusunu tanıtıyoruz ve ülkemizin gelişmesi için girişimcilik sektöründe de kadının yerinin artırılması gerektiğini söylüyoruz” diyerek “Kadın varsa ekonomi var, toplumun içinde kadın var olduğu sürece toplum medenidir ve bir toplumda kadına değer varsa gelişmişlik seviyesi artar” dedi. 

ESOGÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Fettahoğlu katılımcılara teşekkürlerini sunarak dünyanın her yerinde kadının toplumun yönlendiricisi, birleştiricisi ve koruyucu unsur olarak karşımıza çıktığını söyledi. Kadının toplum içindeki pozisyonunun iyileştirilmesi, statüsünün güçlendirilmesi gerektiği vurgusunu yapan Fettahoğlu, cinsiyet temelli ayrımcı hükümlerin kaldırılması ile birlikte yüzde 16 oranında bir büyüme gerçekleşebileceğini ve bunun da ekonomik olarak ülkede girişimci ruhlu kadınlar yetişmesi sonucu olabileceğini belirtti. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:52
Güneş 06:20
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:38
Yatsı 21:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@