AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Prof. Dr. Emine Nur Günay Alpu'da selden zarar gören bölgeleri ziyaret ettiler.

Yapılan ziyarette kendisine İl başkanı Zihni Çalışkan, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammed Ender Gümüş, İlçe Tarım Müdürü Sönmez Baş, İlçe başkanı Halil Yavuz, İlçe Kadın kolları başkanı Meral Keski eşlik etti. Avcı ve Günay öncelikle Alpu Kaymakamı Kübra Karaalioğlu'nu ziyaret ederek kendisinden ilçedeki durum, selden etkilenen alanlar ve vatandaşların durumu hakkında bilgi aldılar.

Alpu'da motosiklet hırsızı üç kişi yakalandı Alpu'da motosiklet hırsızı üç kişi yakalandı

Büğdüz ve Ağaçhisar köylerini ziyaret ettiler 

Prof. Dr. Avcı ve Prof. Dr. Günay, ilçe merkez ziyareti sonrası önce Büğdüz köyünde sonra da Ağaçhisar Köyü’nde vatandaşlar ile bir araya geldiler. Sorun ve talepler dinlendi. Büğdüz Muhtarı Nevzat Erken ve Ağaçhisar Muhtarı Mustafa Alan da görüşmede yer aldı..

"Devletimiz her daim yanınızda" 

Ziyaretlere ilişkin açıklamada bulunan Prof. Dr. Emine Nur Günay "Devletimiz ilgili kurum ve kuruluşlarıyla vatandaşımızın yanında. Yaşanan sel felaketi sonrası ilk andan itibaren Tarım İl müdürlüğümüz ve Tarım İlçe Müdürlüğümüz ile irtibat halindeydik. Konuyu takip ettik. Bugün de son durum hakkında bilgi aldık ayrıca selden etkilenen alanları yerinde inceledik. Bizler fotoğraf vermek için değil çözüm için buradayız. İlk andan itibaren de vatandaşlarımızın yanındayız.’’ Şeklinde konuştu.