Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci Eskişehir’e geldi ülke ve şehir gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Temurci parti binasında yaptığı açıklamada, “Mahir başkanımızla esnafı dolaştım Eskişehir’de. Seçimin eli kulağındayken gerçekleştirdiğimiz bir ziyaret. İktidar partisinin bir şehri nasıl cezalandırdığını aslında Eskişehir’de yaşayan vatandaşlar bizden çok daha iyi bilirler ve yaşarlar” dedi.

"Kılıçdaroğlu Gönüllüleri"nden İnönü ve Çukurhisar çıkarması "Kılıçdaroğlu Gönüllüleri"nden İnönü ve Çukurhisar çıkarması

Selim Temurci, “Mahir başkanımızla esnafı dolaştım Eskişehir’de. Seçimin eli kulağındayken gerçekleştirdiğimiz bir ziyaret. İktidar partisinin bir şehri nasıl cezalandırdığını aslında Eskişehir’de yaşayan vatandaşlar bizden çok daha iyi bilirler ve yaşarlar. Toplumun bu kadar kutuplaştırıldığını, ya bizdensiniz ya kara toprağın, dilinin bu kadar hakim olduğu bir döneme, hiç böyle bir dönem yaşamadık. Türkiye’nin genel bir fotoğrafını ortaya koyduğumuzda Türkiye’de ekonomik olarak bütün il ve haneler büyük bir yangın yeri. Asgari darbeler dönemi dahil olmak üzere bu yıllarda dahi insanların konuşabildiği bir Türkiye vardı. Milletin siyasetten siyasetçiden ülkeyi yönetenlerden bu kadar korktuğu, çekindiği başka bir dönemi hiç yaşamadık. Biz Gelecek Partimizi kurarken cesaretle yola çıktık. Partimizi özgürlükçü ve demokrat bir parti olarak tanımlıyoruz” dedi.

"Altılı masa vaatlerini Ocak ayında paylaşacak"

Temurci, “Esnaf kardeşimize işler nasıl gidiyor diye sorduğumuzda, başkanım içeride anlatayım,  dememesi lazım. Korkmayan bir Türkiye’ye ihtiyaç var. Bu ülkede siyaset ve akraba ilişkisini bitireceğiz. İşi ehline emanet edeceğiz. Güven gelmeden ekonomiyi ayağa kaldıramayız. Biz bunu üç ay içerisinde başarırız. Bunların hepsi olacak. Altılı masa olarak vaatlerimizi Ocak ayı içerisinde paylaşacağız. Esnaflarımız çok zor durumda, tarım ve hayvancılık meselemiz var. Tarım ve hayvancılık, ticaret, eğitim altılı masanın en önemli konusu olacak. Altılı masanın ev ödevleri var biliyoruz. Toplum adayı bekliyor biliyoruz, biz ortak bir program, otak bir aday, ortak bir gelecek hedefliyoruz. Onun için de dersimize çalışıyoruz” diye konuştu.