Genç, partilerinde yaşanan gelişmelerle ilgili, "Memleket Parti Eskişehir İl Başkanı Sayın Baki Dündar ve İl Sekreteri Sayın Merve Demirkol Şaban görevlerinden 3 Ağustos tarihinde istifa ettiler. Başkan yardımcıları, saymanı ve yeter sayıda üyesiyle görevde olan İl Yönetim Kurulu olarak; halkımızın sorunları ve geçim derdiyle alakası olmayan parti içi konuların Sayın Dündar’ın basın açıklamasında konu edilmesi üzerine değerlendirmemizi Eskişehirli hemşerilerimizin bilgisine sunuyoruz" dedi.

"Memleket Partisi bir iki istifayla yıkılacak parti değildir"

Genç, "En çağdaş tüzüğe ve parti içi demokrasiye sahip, Cumhurbaşkanı adayını üyelerinin oylarıyla belirleyecek olan, milletimizin geleceğini kurtarmaya aday Memleket Partisi bir iki istifayla yıkılmaz. Partimize bugüne kadar başkanlık, sekreterlik görevlerinde bulunmuş ve/veya üye olarak bile emeği geçmiş mücadele arkadaşlarımıza katkıları, emek ve fedakarlıkları için teşekkür ederiz. Sayın Dündar’ın istifasının kim veya neyle ilgili olduğu kişisel tasarrufudur. Yönetim Kurulumuzla paylaştığı ve açıklamasında yer verdiği hususlar gerçekçi eleştiri mi? Şahsi yanılgıları mı? Süreç hangisinin doğru olduğunu gösterecektir. Konu basın ve sosyal medya hesapları üzerinden tartışması yapılacak bir konu olmadığı gibi, ülkemizin saygın bilim insanı Sayın Prof. Dr. Gaye Usluer’in adının istifa açıklamasında ve istifayla ilgili olarak sosyal medya ortamlarında zikredilmesini uygun bulmuyoruz. Sayın Usluer kendi görüşlerini, nedenlerini açıklamış, istifa etmiş ve konu kapanmıştır. Genel Merkezimizin de belirttiği gibi gerçekleri zaman ortaya çıkaracaktır" diye konuştu. 

"İlkeli, cesur liderlerin partileri kazanır"

Genç, şöyle devam etti;

"Belirtmek isteriz ki; Siyasi partiler küçük-büyük, iri-zayıf, az-çok diye tanımlanamaz. Üye sayısı nispeten az da olsa sağlam bir siyasi amaca odaklanan, tüzüğü ve programı ile halka gelecek vadeden, ilkeli, cesur ve mücadeleci liderleri olan partilerin iktidar olduğunu tarih dünyada ve ülkemizde kanıtlanmıştır. Genel başkanımız Sayın Muharrem İnce ile birlikte başaracağız. Yakın zamanda olağanüstü 1. Kurultayını yapan ve Parti Meclisini yenileyen Memleket Partisi, Mustafa Kemal Atatürk’ten ilhamını alan inançlı, dürüst ve liyakatli kadroları ile ülkeyi yönetmeye ilk günkü heyecanıyla adaydır. 2023 seçimlerine girme hakkını elde etmiş partimizin milletimizin teveccühünü kazanacağına inanıyoruz. İl örgütümüzle ve Tepebaşı, İnönü, Sivrihisar, Odunpazarı, Çifteler ilçe örgütlerimizle halkımıza söz verdik. Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’nin yanındayız.  Heyecanımızı kaybetmedik, sözümüzün arkasındayız"