alexa

banner912

banner766

Alman aşısında ikinci doz randevulara erteleme

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün video konferans yöntemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, toplantının ardından koronavirüs aşılarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından Alman aşısı BionTech'te ikinci doz randevulara erteleme kararı alındı.

Genel 28.04.2021, 18:48 29.04.2021, 11:31 ABONE OL: google news
Alman aşısında ikinci doz randevulara erteleme

Koronavirüs Bilim Kurulu aşılama gündemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından basın açıklaması yaptı. 

Bakan Koca "Aşı tedariki önümüzdeki iki ay için güçleşiyor, ancak sonra aşı bolluğu yaşanması bekleniyor. Üretilen aşıların üretim kapasitesi de artıyor. Bildiğiniz gibi ülkemizde iki aşı kullanıma girdi. Üçüncü olarak ise Sputnik aşısının acil kullanım onayı için son aşamaya girildi ve tedarik için bir anlaşma da yapıldı. Türkiye Sputnik aşısından altı ay içinda 50 bin doz almak için anlaşma imzaladı. Ayrıca bu aşının ülkemizde üretilmesi için de teknoloji transferi yapılacaktır. Haziran ayı itibariyle de BionTech aşısının teslim alınan miktarı 30 milyonu geçmiş olacak. Prof. Dr. Uğur Şahin hocamızın da görüşünü alarak BioNTech aşısının iki dozunun uygulanması arasındaki sürenin 6-8 hafta olarak uygulanmasına karar verilmiştir" dedi. 

NTV'nin bakanlık kaynaklarından edindiği bilgiye göre Alman aşısı BionTech'te ikinci doz randevulara erteleme kararı alındı.

Buna göre Sağlık Bakanlığı'ndan edinilen bilgilere göre BioNTech aşısı için alınan ikinci doz randevuları da ertelenecek ve randevu alan vatandaşların da randevuları 6-8 hafta olacak şekilde değiştirilecek. İkinci doz randevu almış olanlara SMS ile bilgilendirme yapılacak.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@