alexa

banner766

Aşıyı bulan Türk profesörden kritik mutasyon açıklaması

Koronavirüs mutasyonu ile ilgili kritik gelişmeler yaşanıyor. Tüm dünyayı yeniden alarma geçiren koronavirüs mutasyonu haberlerine karşı aşıyı bulan Türk profesörden önemli açıklamalar geldi. Prof. Dr. Uğur Şahin'in Alman Bild gazetesine, geliştirdikleri aşının, panik yaratan koronavirüs varyantına karşı etkili olacağı konusunda emin olduğunu ifade etti.

Genel 22.12.2020, 10:21 ABONE OL: google news
Aşıyı bulan Türk profesörden kritik mutasyon açıklaması

Koronavirüs aşısını bulan BioNTech'in üst yöneticisi Prof. Dr. Uğur Şahin, küresel çapta panik yaratan koronavirüs varyantına karşı geliştirdikleri aşının etkili olacağı konusunda emin olduğunu ifade etti.

Amerikan ilaç devi Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşıya Avrupa Birliği tarafından onay verilmesinden kısa bir süre sonra Bild TV'ye konuşan Prof. Dr. Şahin, BioNTech şirketinin mutasyonu ilerleyen günlerce inceleyeceğini fakat meseleye itidalli yaklaştığını söyledi.

CNNTürk'te yer alan bilgilere göre henüz koronavirüs aşısı olmadığını fakat olmak istediğini ifade eden Uğur Şahin, çalışanlarının işlerine devam edebilmeleri için aşılanmalarının daha önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:05
Öğle 13:15
İkindi 15:52
Akşam 18:16
Yatsı 19:37

Gelişmelerden Haberdar Olun

@