alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eşi alay ediyor diye soluğu mahkemede aldı

Bir kadın, eşinin kendisiyle alay ettiğini öne sürerek boşanma davası açtı. Yargıtay, karısıyla alay eden kocayı kusurlu buldu.

Genel 25.01.2022, 12:03 27.01.2022, 11:59 ABONE OL: google news
Eşi alay ediyor diye soluğu mahkemede aldı

Ö.İ ile kadın S.A.A., birbirlerini severek evlendi. S.A.A. evlendikten bir müddet sonra, yaşadığı olayla bir ayağı sakat kalan ve ayak başparmağı kapanmayan kocası Ö.İ. ile dalga geçmeye başladı. Alay etmelerin artması sonrasında Ö.İ., eşi S.A.A.'nın kendisiyle alay ettiğini öne sürerek Yalova Aile Mahkemesinde boşanma davası açtı. Yerel mahkeme, yetersiz gerekçe ile davanın reddine karar verdi.

"Kendisiyle alay eden karısına dava açmakta haklı"

Sabah'tan Mevlüt Hasgül'ün haberine göre, karar sonrasında hüküm temyiz edildi ve dosya Yargıtay 2. Hukuk Dairesine geldi. Daire heyeti, yerel mahkemenin kararını bozdu. Kararda, S.A.A.'nın, kocası Ö.İ.'nin bir ayağının sakat olması ve ayak başparmağının kapanmaması nedeniyle sürekli alay ettiğinin anlaşıldığına değinildi. Bu halde taraflar arasında ortak hayatı temelinden sarsacak derecede ve birliğin devamına imkan vermeyecek nitelikte bir geçimsizliğin mevcut ve sabit olduğundan bahsedilen kararda, olayların akışı karşısında Ö.İ.'nin dava açmakta haklı olduğuna yer verildi.

Hüküm bozuldu

Dairenin kararında, bu şartlar altında eşleri birlikte yaşamaya zorlamanın artık kanunen mümkün görülmemesine göre, boşanmaya karar verilecek yerde, yetersiz gerekçe ile davanın reddinin doğru bulunmadığı kaydedildi. Yerel mahkemenin hükmü oybirliği ile bozuldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz
Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@