alexa

banner912

banner766

Pazar günü yasağı kalkıyor mu? Gözler Kabine Toplantısı'nda

Yeni normalleşme kararlarının görüşüleceği kabine toplantısı için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak kabine toplantısında pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması gündemde.

Genel 20.06.2021, 15:58 ABONE OL: google news
Pazar günü yasağı kalkıyor mu? Gözler Kabine Toplantısı'nda

Koronavirüsle mücadelede gözler yarın toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı'nda, halen tedbirler gereği pazar günü kısıtlamasının kaldırılıp kaldırılmayacağı, merak ediliyor.

Pazar günü yasakları kalkabilir

Kademeli normalleşme sürecine ilişkin TRT Haber'e konuşan, Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, ''İnsanlar dikkat ettiği takdirde pazar günü de açılma söz konusu olabilir. 

Akşam saatlerindeki kısıtlama 22.00 yerine 23.00'e alınabilir. Bireysel önlemlere dikkat edip sırası gelenin aşı olduğu bir zaman dilimi yaşayabilirsek, hem temmuzda hem de güz döneminde toplumsal bağışıklığın sağlanması ile çok da iyi zamanlarımızın olabileceğine inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Maske zorunluluğu

İlhan, ''Dışarıda fiziksel mesafeye uyarsak, kapalı ortamlarda iyi havalandırılan ortamlarda maskesiz belli zaman dilimlerinde durmak mümkün olacaktır. 

Kalabalık AVM'ye, banka şubesine ya da hastanelerde maske takmak söz konusu olup onun dışındaki alanlarda maskesiz yaşamın olacağını düşünüyorum güz döneminde'' şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@