Goji Berry Faydaları Nelerdir? Goji Berry Neye İyi Gelir?

Sektör 16.06.2020 - 16:10 16.06.2020 - 16:10

Son yıllarda adını sıklıkla duyar olduğumuz Goji Berry, mükemmel bir şifa kaynağı olarak karşımıza çıkar. “Mutluluk meyvesi” olarak da bilinen bu bitkinin çiçeği, tohumu, yaprağı gibi neredeyse her yeri aktif olarak hem sağlık hem de güzellik amacıyla kullanılır. Birbirinden cazip özelliklileri ile büyük beğeni toplayan Goji Berry, yaşlanmayı da azaltır. Lifli yapısı ve antioksidan etkisiyle pek çok açıdan yararlı olan bu bitki, oldukça etkili bir antiaging olarak kabul edilir. Cilt kanserine karşı koruyucu özellikte olan Goji Berry, aynı zamanda depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunların giderilmesinde başarılıdır. Muazzam bir C vitamini deposu olan bu bitki, soğuk algınlığına karşı etkilidir.

Bunlara ek olarak;
●Doğurganlığı artırır.
●İnsülin seviyesini düzenler.
●Görme bozukluklarına iyi gelir. 
●Enerji verir ve zihni dinlendirir. 

Ayrıca yağ yakıcı özelliği sayesinde büyük beğeni toplayan Goji Berry, zayıflama programlarında aktif olarak kullanılır ve yağ yakımını maksimum seviyeye çıkaran bu besinden en iyi verim alınır. Özellikle bütçe dostu Goji Berry fiyatları ile tüketicilere sunulan bu eşsiz besin, herkesin evinde kullanabileceği bir bitkidir. 

Goji Berry Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu eşsiz bitkiyi kullanacağınız zaman tüketim miktarına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde ilerleyen süreçte pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Gençleştirici ve zayıflatıcı özelliği nedeniyle bazen gereğinden fazla kullanılan Goji Berry çeşitleri, diyabet ilacı kullananlar tarafından tüketilmemelidir. Ayrıca fazla miktarda tüketilen bitki, hipertansiyona neden olarak sağlığınızı bozabilir

Buna ek olarak;
●Konsantrasyon bozukluğu, 
●Hiperaktiflik ve huzursuzluk,
●Baş dönmesi, 
●Göz rahatsızlığı, 
●Bulanık görme,
●Halüsinasyon gibi ciddi rahatsızlıklar söz konusu olabilir. Bu nedenle tüketim miktarınız normal seviyede olmalıdır. 

Polen alerjisi olanların Goji Berry kullanmaması tavsiye edilir. Aksi takdirde hapşırma, kaşıntı, burun tıkanıklığı, hırıltı gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bilinmesi gereken diğer bir nokta ise geceleri bu bitkinin tüketilmemesi önemlidir. Aksi takdirde uykusuzluk problemi yaşayabilirsiniz.

Kaliteli ve Güvenilir Firmalar Tercih Edilmelidir?

Sağlıklı ve şifalı yapısı ile dikkatleri üzerine çeken Goji Berry, en taze ve organik haliyle tüketilmelidir. Bu nedenle organik ürünler sunan kaliteli ve güvenilir firmalardan destek almalısınız. 25 yıllık deneyimle her zaman en iyiyi ve en doğalı sunmayı hedeflemekteyiz. Aksoy Baharat olarak, kullanıcılarımıza üstün kaliteyi en uygun kuru meyve fiyatları ile sunmak için çalışıyoruz Toptan fiyatına satış ve güvenli kargo gibi hizmetleriyle de %100 müşteri memnuniyeti hedefimizle, her türlü baharat ve kuru meyve ihtiyacınızı sayfalarımızdan karşılayabilirsiniz. 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa