6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem ülkemizi yasa boğdu. Deprem felaketinin yaralarını sarmak için düzenlenen 'Türkiye Tek Yürek' adlı yardım programında depremzede vatandaşlarımız için Türkiye’nin tek yürek olduğu ortak canlı yayın tüm televizyon kanallarında yayınlandı.

Ortak yayında Kıvanç Tatlıtuğ'dan Hülya Avşar'a kadar pek çok ünlü isim yardım topladı. Bu isimler arasında Ferdi Sancar da vardı.

Eskişehir'de yaşlı nüfusu giderek artıyor Eskişehir'de yaşlı nüfusu giderek artıyor

Otomobilini bağışladı

Sancar, yayında bağış telefonları alırken programın sunucularından Pelin Çift, ünlü oyuncunun 1998 model bir arabası olduğunu ve bunu satarak parasını depremzedelere bağışlayacağını açıkladı.

"Küçük bir masrafı var, onu yaptıracağım"

Ardından konuyla ilgili konuşan Ferdi Sancar, "Çocuklar kumbarasını bozdururken ben de tek sahip olduğum şeyi burada depremzede kardeşlerime bağışlıyorum. Küçük bir masrafı var, ben onu yaptırıp, öyle satacağım. Bilginiz olsun" ifadeleri kullandı.

Ferdi Sancar'ın arabası merak konusu oldu

Ferdi Sancar'ın arabasının hangi marka veya model olduğu bağış kararından sonra merakla araştırılmaya başlandı. Bazı internet sitelerinde 98 model araba olduğu söyleniyor. Ancak herkesin bildiği ve Ferdi Sancar'ın da çok sevdiği klasik otomobili 1972 model Anadol. 

Haki renkli 72 model Anadol, uzun zamandır Ferdi Sancar'ın gözü gibi baktığı arabası. Onun dışında bir arabası olup olmadığı ise bilinmiyor. 

Ferdi Sancar'ın aracını telefon ile yayına bağlanan Başkent İnşaat sahibi Uğur Vergili 500 bin TL karşılığında aldığını ve arabanın oyuncuda kalabileceğini açıkladı.