alexa

banner912

banner766

1 Mayıs coşkuyla kutlandı

Eskişehir’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Odunpazarı Meydanı'nda kutlandı. Bir araya gelen sendikalar ve sivil toplum kuruluşu örgütleri işçilerin taleplerini dile getirdiler.

Güncel 01.05.2019, 13:13 01.05.2019, 16:02 ABONE OL: google news
1 Mayıs coşkuyla kutlandı

Eskişehir'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü coşkuyla kutlandı. Sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları temsilcileri ve üyelerini Atatürk Bulvarı'ndan Odunpazarı Meydanı'na yürüyüş düzenledi. Odunpazarı Meydanı'nda bir araya gelen işçiler renkli görüntüler eşliğinde taleplerini dile getirdiler. 

Odunpazarı Meydanı'nda 1 Mayıs Tertip Komitesi adına konuşan KESK Eskişehir İl Temsilcisi Faik Alkan, "130 yıllık işçi sınıfının mücadele günü. Eskişehir’in havasına, suyuna sahip çıkan termik santrale karşı çıkanlar hoş geldiniz. Dünyanın her yerinde kapitalizm insanlığa karşı saldırıyor. Biz sınıfsız dünya özlemi içersinde olanlar ya kapitalizm kazanacak ya da biz. Bundan ötesi yok. Bugün kıdem tazminatına göz koyanlar şunu bilsinler ki işçi sınıfı bu son kalesini kaptırmayacaktır. Mücadele edecektir. Bu krizi biz yaratmadık faturasını da biz ödemeyeceğiz. Çocuklarımızın geleceğini sizlere kaptırmayacağız mücadele edeceğiz. Hep beraber durmadan yılmadan mücadele edeceğiz. Yaşasın 1 Mayıs" dedi. 

"Hep birlikte mücadeleye devam edelim"

Etkinliklere destek veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise "Sevgili emekçiler bayramınız kutlu olsun. Bundan böyle işçi sınıfının yönetimde karar sahibi olabilmesi için hep birlikte mücadeleye devam edelim" diye konuştu.

"Emek bu dünyanın asil unsurudur"

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de emeğin, dünyanın en asli unsuru olduğunu ifade ederek "Bu dünyada her ne üretiliyorsa tek bir kaynağı vardır o da emektir. Emek bu dünyanın asli unsurudur. Emekçi bir makinedir, ruhu aklı olan bir makinedir. Ben de başkanınız olarak en başta siz emekçi kardeşlerimle gurur duyuyorum. Hizmetlerde en büyük pay sizin. Sermaye emeğin yardımcısıdır. İnanmak istiyorum ki iyi günler sizleri bekliyor" ifadelerini kullandı. 

Odunpazarı Meydanı'ndaki kutlamalara CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü de katıldı.

1 Mayıs kutlamaları katılımcıların halay çekip eğlenmeleri ile son buldu. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak 05:59
Güneş 07:21
Öğle 13:15
İkindi 16:25
Akşam 18:58
Yatsı 20:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@