alexa

banner912

banner766

55 ENGELLİ BİREYE SANDALYE DESTEĞİ

Odunpazarı Belediyesi, İsveç Türk Kadınları Dayanışma Derneği tarafından bağışlanan tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahibi engelli bireylere ulaştırdı.

Güncel 21.03.2019, 16:53 ABONE OL: google news
55 ENGELLİ BİREYE SANDALYE DESTEĞİ

İsveç Türk Kadınları Dayanışma Derneği, Odunpazarı Belediyesi’ne 110 tekerlekli sandalye bağışladı. Bu tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahibi engelli bireylere ulaştırmak için çalışmalarına başlayan Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü, Aladdin Cafe’de gerçekleştirdiği etkinlik ile engelli bireyleri tekerlekli sandalyelerine kavuşturdu. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un da katıldığı etkinlikte 55 engelli bireye tekerlekli sandalye verildi. 

Etkinlikte konuşan Başkan Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi’ne İsveç’ten gelen araçları ihtiyaç sahibi engelli bireylere ulaştırmak için bir arada olduklarını söyledi. Her insanın bir engelli adayı olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Engelli olmak bir Allah vergisi değil, sonradan hepimiz bir engelli olabiliriz. Bu nedenle çağdaş kentlerin engelleri en aza indirme noktasında çalışma yapması gerekir. Gerek yolları, kaldırımları ve oyun alanları ile gerekse sosyal tesisleri ile engelli bireylerin rahat edebilmesi için gereken çalışmaları yapmalı. Odunpazarı Belediyesi olarak bunlara dikkat ediyoruz. Bugün sizlere İsveç’teki Türk Kadınları Dayanışma Derneği’nden bize gelen araçları teslim edeceğiz. Umarım işinize yarar ve yaşamınızı kolaylaştırır. Odunpazarı Belediyesi olarak daha duyarlı olmaya çalışacağız. Elimize malzeme geldikçe ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışacağız. Bize bu malzemeyi gönderen İsveç’teki derneğe ve bu malzemelerin gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Umarım ilerde daha modern, akülü araçları temin ederiz ve sizlere ulaştırırız” dedi. 

Odunpazarı’nda engelleri ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam edeceklerini belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, geri kalan 55 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaya devam edeceklerini kaydetti. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@