alexa

banner912

banner766

Alo 185 Eskişehirlilerin 7 gün 24 saat hizmetinde

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) vatandaşlardan gelen şikayetleri daha hızlı çözmek amacıyla hizmete aldığı ALO 185 Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat vatandaşlardan gelen şikayetlerin çözümünü sağlıyor.

Güncel 25.01.2021, 17:37 ABONE OL: google news
Alo 185 Eskişehirlilerin 7 gün 24 saat hizmetinde

İçme ve altyapı sorunlarının kolay biçimde iletilmesi ve kayıt altına alınan başvuruların hızla çözülmesi amacıyla hizmet veren ESKİ ALO 185 Çağrı Merkezi, vatandaşların içme suyu arızaları, kanalizasyon arızaları, sayaç arızaları, su kirliliği, susuzluk ve kaçak su kullanımı gibi şikayetlerine kısa sürede ekiplere ileterek çözüm sağlıyor. Pandemi sürecinde sokağa çıkma kısıtlamalarında suyu tükenen vatandaşlara da ALO 185 üzerinden destek olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, gelen talep ve şikayetlerin çözülmesi için ekiplerin 7/24 görev başında olduğunu belirttiler.

185 Çağrı Merkezi hakkında bilgiler veren yetkililer, 2020 yılı içerisinde 350 bine yakın çağrının cevaplandığını ifade ettiler. Yetkililer “25’e yakın personelimiz ile 365 gün 24 saat vatandaşlarımızın sorunlarını ilgili birimlerimize ulaştırmak ve hızla çözümünün gerçekleşmesini sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Bizlere gelen şikayetler buradaki personelimiz tarafından alınıyor ve mobil iş emri uygulaması aracılığı ile direk olarak sahadaki ekiplerimize iletiliyor. Ayrıca görüşme sırasında verdiğimiz takip numarası ile de vatandaşlarımız www.eskisehir-eski.gov.tr adresi üzerinden ve SMS yoluyla şikayetin durumu hakkında anlık bilgi alabiliyorlar” şeklinde konuştular. Pandemi sürecinde de vatandaşlara destek sağladıklarını ifade eden yetkililer, özellikle sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde suyu tükenen vatandaşlara mobil ekipler aracılığıyla destek sağlandığını belirttiler. Gelen 16 bin talep ile 65 yaş ve üstü ve engelli vatandaşlara Kalabak Su talebi oluşturulduğunu ve suların vatandaşlara sorunsuz bir şekilde ulaştırıldığını ifade eden yetkililer, atılan 700 bine yakın SMS ile vatandaşların şikayetleri ve kesintiler hakkında bilgilendirildiğini belirttiler. 

Yetkililer ayrıca planlı ve plansız su kesintilerinin de web site üzerinden anlık olarak sağlanan bilgi girişi ile takip edilebileceğini de belirterek, su kesintisi yaşanan bölgelere,185 Çağrı Merkezinden oluşturulan arıza taleplerine ve iş emri sonuçlarına dair vatandaşlara SMS yoluyla bilgilendirme yapıldığını ifade ettiler.

Yorumlar (0)
banner914
1
açık
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 04 Mart 2021
İmsak 05:57
Güneş 07:20
Öğle 13:15
İkindi 16:26
Akşam 19:00
Yatsı 20:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@