alexa

banner912

banner766

Başkan Ahmet Ataç'tan Yıldız Kenter mesajı

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Yıldız Kenter’le ilgili bir mesaj yayımladı.

Güncel 24.11.2019, 13:24 25.11.2019, 13:22 ABONE OL: google news
Başkan Ahmet Ataç'tan Yıldız Kenter mesajı

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Türk tiyatrosunda silinmeyecek izler bırakan Kenter’in asla unutulmayacağını vurguladığı mesajında, şu ifadeleri kullandı:

"Türk tiyatrosunun usta isimlerinden, yılların çınarı Yıldız Kenter’i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Kenter, Cumhuriyet tarihimizin en önemli tiyatro sanatçılarından biri olarak uzun yıllar sahnede hayranlıkla izlediğimiz performanslar ortaya koymanın yanı sıra pek çok gencimize ilham kaynağı olmuştur. Cumhuriyet kazanımlarına bağlı, örnek bir sanatçı olan Kenter, aynı zamanda dünyaca tanınan bir yıldızdı. Tiyatroya katkılarından ötürü 'Yılın Kadını' seçilen Kenter, sinema oyuncusu olarak üç kez 'Altın Portakal' ödülüne layık görüldü. Dünyanın dört bir yanında İngilizce ve Türkçe oyunlar sahneledi, uluslararası alanda büyük saygınlığı olan ödüller kazandı. Kültür Bakanlığı tarafından, tiyatro sanatına katkılarından ötürü 'Onur' ödülüne layık görüldü. Kenter’in en büyük ödülü ise halkımızın büyük hayranlığı ve sevgisi oldu. Kurucularından biri olduğu Kenter Tiyatrosu gibi özel bir tiyatroyu uzun yıllar direnen bir marka haline getirirken, yaşanılan zorluklara rağmen elde ettiği başarılarla Türk tiyatro tarihinde önemli bir iz bırakmış ve gelecek tiyatro topluluklarına örnek olmuştur. Yıldız Kenter, sahneye çıktığında dünyayı kucaklayan, çok büyük bir sanatçıydı. 40 yıla yakın bir süre sahne hocalığı yapan, tiyatromuzda asla silinmeyecek izler bırakan Kenter’i asla unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, öğrencilerine ve sevenlerine başsağlığı dilerim."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:43
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:26
Yatsı 22:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@