alexa

banner912

banner766

Başkent Üniversitesi'nden Büyükşehir personellerine özel eğitim

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyeleri ve bağlı ilçe belediyeleri bünyesinde kadına yönelik şiddetle mücadele alanında çalışan sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, çocuk gelişim uzmanı personeline Başkent Üniversitesi tarafından eğitim verildi.

Güncel 09.03.2021, 14:29 09.03.2021, 14:32 ABONE OL: google news
Başkent Üniversitesi'nden Büyükşehir personellerine özel eğitim

Belediye personelinin bu alanda yaşadıkları zorlu süreçlerle baş etmelerine yönelik Başkent Üniversitesi Stres Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezinden Prof. Dr. Okan Cem Çırakoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Esra Güven ve Uzm. Psikolog Didem Sevük’ün desteği ile ‘Uzman Destekleme Programı’ gerçekleştirildi. ZOOM platformu üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilen çalışmada personele stres yönetimi, ikincil travma, kadına yönelik şiddetle mücadele alanında karşılaşılan zorlu vakalara yönelik örnekler ve çözüm yolları ve motivasyon gibi konularda bilgiler aktarıldı. 

Söz konusu çalışmaya Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde personel de katılırken, Eskişehir’in yanı sıra Tekirdağ, Denizli, Bursa, Ankara, İstanbul, İzmir, Hatay, Kayseri gibi birçok yerel yönetim de katılım gösterdi. Bu gibi eğitimlerin personelin gelişimine katkı sağladığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, aynı zamanda belediyeler arasındaki işbirliği açısından da bir araya gelmenin önemli olduğunu belirttiler. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:42
Güneş 06:12
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:44
Yatsı 21:07

Gelişmelerden Haberdar Olun

@