alexa

Bilim Deney Merkezi müze buluşmalarına konuk oldu

Gelecek Eskişehir’den Geçecek sloganıyla açılan ve çocukların bilime erken yaşta ilgi duyması için birbirinden önemli çalışmalara imza atan Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, ilk toplantısını 2017 yılında gerçekleştiren Müze Buluşmaları’nın online toplantısına konuk oldu.

Güncel 22.12.2020, 15:00 ABONE OL: google news
Bilim Deney Merkezi müze buluşmalarına konuk oldu

Ankara’da bulunan Cin Ali Müzesi ev sahipliğinde 12 Ocak 2017 yılında başlayan Müze Buluşmaları, kesintisiz sürdürdüğü aylık toplantılarına pandemi döneminde de online olarak devam ediyor. Müzelerin toplumsal farkındalık yaratmada daha etkin ve daha verimli bir rol üstlenmesi hedefiyle çalışmalar gerçekleştiren topluluk 48. Müze Buluşması’nda Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’ni konuk etti. Geçtiğimiz günlerde görme engelliler için ilk kez gerçekleştiren Havadaki Küçük Kumlar etkinliği hakkında toplantı katılımcılarına bilgiler verilerek, etkinliği deneyimleme fırsatı tanındı. 

Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi olarak pandemi döneminde ziyarete kapalı olduklarını ancak online çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini hatırlatan yetkililer, çocuklar başta olmak üzere yetişkinler, eğitimciler ve engelliler için farklı etkinlikler düzenlediklerini ifade ettiler.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:41
Güneş 08:08
Öğle 13:14
İkindi 15:47
Akşam 18:10
Yatsı 19:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@