banner863

banner766

Buranın Porsuk Çayı gibi olmasını istiyorlar

Bursa'da merkez Nilüfer ilçesine bağlı 4 mahalleden geçerek, Nilüfer Çayı'na karışan Ayvalı Deresi; kirli akması, sinek üretmesi ve çevreye kötü kokular yayması nedeniyle bölgede yaşayanların tepkisine yol açıyor. Şehrin en lüks semtinde yaşayanlar, Ayvalı Deresi'nin ıslah edilerek, Eskişehir'deki Porsuk Çayı'na benzer hale getirilmesini istiyor.

Güncel 22.10.2018, 12:37 23.10.2018, 13:02
Buranın Porsuk Çayı gibi olmasını istiyorlar

Merkez Nilüfer ilçesine bağlı 29 Ekim, Özlüce, Ertuğrul ve Yüzüncüyıl mahallelerinden geçip, Nilüfer Çayı'na karışan Ayvalı Deresi; kirli görüntüsü, sinek üretmesi ve çevreye kötü kokular yayması nedeniyle mahallelerde yaşayanları isyan ettirdi. Kirliliğin arttığı derenin suyu, yeşil yosun tabakasıyla kaplanırken, dereye karışan atıklar da dikkat çekti. Nilüfer'de yaşayanlar, soruna bir an önce çözüm bulunmasını bekliyor.

29 Ekim Mahallesi'nin muhtarı İsmail Keskin, Ayvalı Deresi kaynaklı sıkıntıyı mahalle sakinlerinin toplu olarak imzaladığı dilekçeyle Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ilettiklerini söyledi. Keskin, ''Ayvalı Deresi, bölgeye değer katması gerekirken, bize işkence olmaya başladı. Sinekler ve kötü koku bizi çok rahatsız ediyor. Ayvalı Deresi'nin, Eskişehir'deki Porsuk Çayı’na benzer bir projeyle ıslah edilmesini istiyoruz. Bu görüşlerimizi belediye ile paylaştık; ancak şu an için bir gelişme yok'' dedi.

Aynı mahallede yaşayan Meryem Suskun da ''Sinek, pis görüntü ve kötü kokudan şikayetçiyiz. Çocuklarımız zaman zaman dere kenarında oynuyor. Önceleri bu derede ördekler, balıklar vardı; şimdi yok. Bu dere bir an önce ıslah edilip, çevresine değer katan bir dere haline getirilmeli'' diye konuştu. Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Sağlıklı çevre için derelerdeki temizlik faaliyetlerine büyük önem verildiği vurgulanan açıklamada, Ayvalı Deresi'nde de ıslah çalışmalarının sürdürüldüğü, iklim şartlarına bağlı olarak çalışmaların 1 ay içinde tamamlanmasının öngörüldüğü belirtildi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Kasım 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:45
Öğle 12:49
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@