banner766

Büyükşehir'den zor günlerden geçen kahveci esnafına destek

Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını aldığı önlemler ile uygulayan Büyükşehir Belediyesi, salgından etkilenen ve işleri bozuk olan esnafa da odalar aracılığı ile destek oluyor. İhtiyaç sahibi esnafa ulaşması için daha önce Lokantacılar Odası ile Berberler ve Kuaförler Odası başta olmak üzere odalara erzak ve hijyen paketleri desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, işletmelerinde oyun oynatılması yasak olduğu için ekonomik olarak zor günlerden geçen kahvecilere de erzak desteği sağladı.

Güncel 06.10.2020, 14:58 07.10.2020, 15:48
Büyükşehir'den zor günlerden geçen kahveci esnafına destek

Sosyal belediyecilik anlayışı ile ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde ekonomik olarak zorluk çeken esnafları da unutmuyor. Son olarak pandemiden en çok etkilenen iş gruplarından biri olan kahveci esnafına da Büyükşehir Belediyesi erzak desteği sağladı. Pandeminin başında dükkanları kapalı olan Lokantacılar Odası ile Berberler ve Kuaförler Odası’na destek veren Büyükşehir Belediyesi, dükkanları açık olmasına rağmen çeşitli yasaklar nedeniyle ekonomik olarak zorluk yaşayan kahvecilere de Kahveciler Odası aracılığı ile destek oldu. 

Erzakları teslim alan Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, Büyükşehir Belediyesi’ne destekleri dolayısıyla teşekkür ederken, “Kent merkezi ve ilçelerimizde binden fazla kahveci esnafımız pandemi nedeniyle ekonomik olarak zor bir süreç yaşıyor. Tüm önlemlerimizi alsak da kahvelerde oyun oynatılmasının yasak olması, müşteri sayılarımızı büyük ölçüde azalttı. Bu zor günlerde Büyükşehir Belediyemizin bu desteği bizler için çok kıymetli. Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

Erzakların en kısa sürede ihtiyaç sahibi kahvecilere ulaştırılacağını belirten Çoban, bu gibi destekleri tüm kurumlardan beklediklerini ifade etti. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:09
Öğle 12:47
İkindi 15:47
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@